ABD – İran gerginliğini geride bırakmış görünen küresel piyasalarda bu sabah risk iştahı pozitifken, kıymetli maden baskı altında. Her ne kadar Dolar güçlenmekte zorlansa da, risk iştahındaki olumlu seyir kıymetli maden üstünde baskı yapmaya devam edebilir ve Ons Altın 1.550 desteğinin altına sarkarak 1.540 civarını test etmek isteyebilir. Olası yükselişlerde 1.561 reaksiyon gelebilecek direnç olarak izlenebilir.

ABD İşsizlik Seviyesi Açıklandı

ABD işsizlik seviyesi tekrar 50 senenin en düşük srandardı olan %3,5’te sabit kaldı. Hem de Aralıkta ücret artışı son 1,5 senenin en düşüğü olan %2,9 orantısında geldi. Bu bilgiler kapsamında Dolar endeksi, tarım dışı istihdam ardından sınırlı baskı altında kaldı. EURUSD ise hafif yükselişle haftayı 1,1120 orantısından kapattı. Haftaya ise olumlu risk iştahıyla başlarken, paritede kısmi yükseliş eğilimi devam edebilir. Olası yükselişlerde 1,1140 direncinin geçilmesi halinde ise 1,1170 amaç olabilir. Diğer yandan, mümkün düşüşlerde 1,1090 reaksiyon gelebilecek destek olarak takip edilebilir. Bu hafta ortasında ABD – Çin arasındaki ilk faz ticaret anlaşmasının imzalanması beklenirken, salı günü ABD TÜFE; çarşamba günü İngiltere TÜFE, Euro Bölgesi endüstri üretimi, ABD ÜFE; perşembe günü ECB toplantı tutanakları, ABD perakende satışlar verisi izlenecek.

Forex Üzerine Uyarılar

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi kapsamında sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize ideal olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize ideal neticeler doğurmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir