Kaldıraçlı alımlar ile Sterlin/dolar kazancı

Kaldıraçlı alımlar ile Sterlin/dolar kazancı

Kaldıraçlı işlem fonlarının uzun pozisyonlarını beşinci haftada da artırmasıyla Sterlin’de yükseliş görüldü ve yatırımcısını kazançlı çıkardı.

Dolar, ABD’nin Çin ile ticaret anlaşmasında birtakım taleplerini gevşettiği yönündeki haberin sonrasında mühim paraların fazlası karşısında geriledi.

Sterlin/dolar paritesi, anlaşmasız Brexit riskinin ortadan kalktığı geride bıraktığımız haftaki kazançlarını artırarak TSİ 09:10’da yüzde 0.2 yükselişle 1.3090 seviyesinden prosedür gördü.

Emtia Vadeli İşlem Komisyonu (CFTC) bilgilerine göre fonlar sterlinde net uzun pozisyonlarını 9 Nisan itibariyle 13,977 ile Aralık’tan beri en yüksek standardına yükseltti.

Asya’da tespit edilen traderlara göre söz hususu sayılar sterline yönelik yukarıyaya yönlü beklentiyi işaret ediyor.

Sydney’de National Australia Bank Ltd. kıdemli Döviz stratejisti Rodrigo Catril, “Sterlin için, sert Brexit ihtimalinin düşük olmasına bağlı olarak, 1.30’un üstünde taban oluşuyor gibi görünüyor. Fakat yukarıyaya potansiyel, bir ileri adımın net olmaması ve Ekim’e ertelenmesi nedeniyle kısa vadede sınırı görünüyor.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi Cuma günü yüzde 0.2 düşmesi sonrasında çok değişmedi. ABD Hazine tahvilleri Asya’daki prosedürlerde getiri eğrisi süresince yükseldi. 10 yıllıkların faizi Cuma günü 7 baz puan tırmanmasının sonrasında 1 bp azalarak yüzde 2.55’e geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir