2020 Fed Para Politikası

2019’un başında, Federal Rezerv, QT’nin otopilotta olduğunu daha önce belirtmek için genişlemeyi sürdürmek için harekete geçeceklerini belirterek, para politikasına ilişkin bakış açısını aniden değiştirmişti. Bunun yanı sıra, Federal Rezerv banka rezervlerinin arzını artırmak ve repo oranları üzerinde baskı oluşturmak amacıyla repo işlemleri yoluyla bilançolarını genişletti.

Yeni yıl, dört bölgesel Fed Başkanının Ocak ayında oy verme noktalarına döndüğünü görecek. Buna karşılık, Mester (Hawk), Kashkari (Dove), Kaplan (Nötr) ve Harker (Nötr) Bullard (Nötr), Evans (Nötr), Rosengren (Hawk, Dissenter) ve George’un (Hawk, Dissenter) yerini alacak, biraz daha dolambaçlı bir FOMC komitesi oluşturuyor.

Kashkari : Belki de FOMC’nin en güvercin üyesi olan Minneapolis Başkanı, Fed’in orta döngü ayarlamasını kabul etmişti, ancak ilk oran kesilmesinden önce Kashkari Haziran ayında 50 baz puanlık bir kesintiyi savunmuştu. Kashkari, merkez bankasının şimdilik rahatlama ile tamamlanmasını beklerken, Fed’in çekirdek enflasyon% 2 hedefine ulaşana kadar faiz artırmaması gerektiğini belirtti.

Mester: Cleveland Fed Başkanı, merkez bankasının faiz oranlarını düşürmemesini tercih edeceğini ve bunun yerine ekonominin yavaşladığına dair daha fazla işaret görmek istediğini söyledi.

Kaplan : Ancak Temmuz ve Eylül aylarında faiz indirimlerine karar vermişti, ancak art arda üçüncü bir faiz indirimi konusunda agnostikti. 2020 ile ilgili olarak Kaplan, faiz oranlarının değişmeden kalmasını beklemektedir.

Harker : Philadelphia Fed Başkanı Temmuz ayı faiz indirimi ile aynı fikirdeydi, ancak Eylül ve Ekim faiz indirimleri ile birlikte değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir